Otevřený dopis redakci a řediteli Prostějovského Večerníku

Toto je otevřený dopis reagující na dezinformační článek zveřejněný Prostějovským večerníkem.

 

Dobrý den,

 

Byl jsem u soudu s Mgr. Dvořákem osobně. Za prvé. Článek je podle mě tendenční a nevyvážený a dále citace Mgr. Dvořáka, použité v textu, jsou mnohdy vytržené z kontextu.

Místo toho, abyste psali vyváženě a informovali jste také o tom, kolika lidem Mgr. Dvořák prokazatelně pomohl, píšete o tom, že nevypadal dobře a že “byl obžalován poté, co u něj v Ospělově loni policisté zabavili 133 rostoucích a dalších 111 sušených rostlin konopí. Ty v sobě obsahovaly vysoké množství psychoaktivního THC, který dle odborníků neumožňuje normální fungování mozku”, COŽ NENÍ PRAVDA. 

Nejde o to, kolik rostlin technického konopí pan Dvořák pěstoval (dle zákona může pěstovat do 100m2 – což bylo dodrženo), ale o průměrný obsah psychoaktivních látek. Metody měření jsou různé, podle jedné metody měření pěstoval legálně do 0.3%. Podle jiného měření byl 0.6% THC. 

Celkem relevantně a s jistou mírou odbornosti Vám můžu potvrdit, mimo jiné proto, že jsem vystudovaný chemik, že:

O konopí s obsahem látky THC 0.3%, ale i s obsahem 0.6% není možné tvrdit, že se jedná o psychoaktivní konopí, protože takového konopí byste musel vykouřit nebo požít obrovské množství, aby bylo dosaženo nějakého psychoaktivního účinku, ale rozhodně o něm nemůžete říct, že obsahuje “VYSOKÉ MNOŽSTVÍ PSYCHOAKTIVNÍHO THC”, jak jste uvedli.  

Pro Vaši představu. Dle odborné literatury může konopí obsahovat až 20%, i více THC, což je 35x více, než bylo naměřeno PČR (navíc se domníváme, že policie měřila obsah konopí nesprávně a také v rozporu s unijními právy).

Mrzí mě a nejsem sám, kdo se nad tím pozastavuje, že je veřejnost informována takto zkresleně o léčiteli a pěstiteli léčebného konopí, který je adiktolog, vyráběl léčivé masti, prováděl výzkum a opakuji prokazatelně pomohl mnoha lidem v léčbě jejich těžkých nemocí a který podle našeho přesvědčení byl neprávem odsouzen a budou následovat stížnosti na průběh soudu (proč nepíšete o chování soudkyně Pluskalové, která zakázala Dvořákovi vytáhnout si věci k obhajobě z tašky a o zřízencích vězeňské služby, kteří se smáli během/po vyhlášení rozsudku, což je skandální a na obojí je 30 svědků) a také samozřejmě bude odvolání.

Za takovéto věci nemůže být nikdo odsouzen. A jak trefně poznamenal můj kolega: „Kdyby zákony platily pro každého, tak jdou sedět zloději a politici a ne zemědělci a léčitelé.“ 

Žádám Vás tedy o nápravu a zároveň sděluji, že jsem v týmu lidí, kteří připravují a dokončují kompletní report o soudu s Mgr. Dvořákem. Tento report může být zveřejněn v PV nebo může být základem pro článek. 

 

S pozdravy Bc. Jiří Vacl 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *