„Konopný Jan Hus“ v poutech

Tímto vám přinášíme ucelený report ze soudního líčení, které proběhlo 3. prosince 2019 v Prostějově. Dvořáka tamější soud potrestal 3 lety odnětí svobody nepodmíněně za pěstování neomamného konopí.

NESTANDARDNÍ JEDNÁNÍ, PŘEŠLAPY A FAULY SOUDKYNĚ PLUSKALOVÉ

Soudkyně Pluskalová obžalovanému Dvořákovi během obhajoby neumožnila vzít si materiály, které měl položené na zemi v igelitové tašce. Soudkyně nenechala obžalovaného Dvořáka dokončit závěrečnou řeč a několikrát ji přerušila, viz. přepis závěrečné řeči.
Soudkyně se snažila Dvořáka tím, že ho přerušovala, rozhodit. Zároveň se snažila svévolně rozhodovat o tom, co soud bude, a co “soud nebude poslouchat”. Soudkyně nepřipustila jediný důkaz o nevině obžalovaného. Nepřipustila jediného svědka, který by potvrdil prospěšnost jeho konání.
Nepřipustila experta na evropskou judikaturu, který Dvořákovi nabídl pomoc s odůvodněním, že všechna čestná prohlášení svědků jsou přidána do spisu. Tento však žádné čestné prohlášení soudu nedodal.
Od soudkyně jsme se mimo jiné dozvěděli, že svědci navrhovaní obhajobou jsou „pokusem o zasahování do nezávislosti soudu“. Dvořákova doktorka sdělila, že soudkyně Pluskalová lhala v předchozím soudním rozhodnutí a soudkyně zakázala, aby mohla svědčit.
Soudkyně si po 3,5 hodinovém jednání nevzala čas na rozmyšlení a stačilo jí 15 minut na sepsání rozsudku a odůvodnění (velmi nestandardní).

Rozsudek, napsaný i s poradou senátu celkem za 15 minut si poslechněte sami:

 

CITACE SOUDKYNĚ PLUSKALOVÉ :

“Mluvte, nepodávejte žádné další listiny.”
“Sedněte si, už jste řekl vše.”
“Nemíním se tady s vámi dohadovat.”
“Právní rozbory tady dělat nebudeme…”
“Nebudeme tady poslouchat vaše rozbory.”
“Pane nevyjadřujte se k předloženým důkazům, sedněte si.”
“Posaďte se, řekl jste nám úplně všechno” … neřekl
Dvořák: “Já tady nemůžu lhát” (na státního zástupce). Soudkyně se státním zástupcem: “Můžete.”
Tendenční uvažování soudkyně: “Jasně pane Dvořáku, všechny soudy lžou, jenom vy máte pravdu”. Dvořák: “To se nemůže stát, že se všechny stupně soudů mýlí?”

CHOVÁNÍ DOZORCŮ :

V neposlední řadě neurvalé chování dozorců k Dvořákovi. Je nepřípustné, aby se dozorci agresivně a hrubě dotýkali obžalovaného ve chvíli, kdy se chystá vytáhnout svoje poznámky k obhajobě z tašky (což nebylo dovoleno!), stejně tak jako je nepřípustné, aby se dozorci smáli při po vynesení rozsudku. Dozorci, kteří se takto neprofesionálně a skandálně chovali by měli být pro své chování prošetřeni, ne-li propuštěni.

Update: 17. 1. 2020 byl Dušan Dvořák napaden dozorcem při návštěvě lékaře, když podepisoval negativní reverz na analgetika a chtěl ho dále odůvodnit. Byla podána stížnost k řediteli vazební věznice v Olomouci.

 

ARGUMENTY OBHAJOBY:

Škodlivost jednání klienta je nulová.
Tento způsob regulace pěstování konopí je nepřiměřený.
Dvořák: Já vždy pěstuji do 100 m2 a pěstuji neomamné konopí, které léčí.
Konopí bylo nesprávně váženo a nebylo zváženo před zabavením.
Nezákonně a neodborně stanovený obsah konopí.
PČR svévolně měří obsah konopí, v každém kraji jinak.
Flagrantní porušení zákonů EU. Rozpor s unijnímy právy a judikaturou.
Konopí s obsahem pod 1 % je považováno za toxikomansky „nevyužitelné“ a považuje se za nezpůsobilé vyvolat jakékoliv psychotropní účinky. Za vyšší obsah (do 1% nemohou pěstitelé, ale především vnější vlivy jako je počet slunečných dní v roce apod.)
Na základě čeho byla stanovena škodlivost od 0.3% THC?
Porušení presumpce neviny.

Jsme přesvědčeni, že u prostějovského soudu došlo k porušení Základní listiny práv a svobod, Ústavy ČR a práva na obhajobu a spravedlivý proces.

 

OTÁZKY :

Jak je možné, že soudkyně opakovaně přerušovala Dvořákovu obhajobu?
V soudní síni bylo 8 prázdných míst k sezení. Proč nemohla být obsazena? (edit: zřejmě z důvodu „nebezpečnosti“ obžalovaného)

Proč soudkyně nevyužila institutu alternativního trestu – tedy elektronického náramku?
Proč místo toho dostal Dvořák trest vězení s ostrahou? (velmi neobvyklé – dostávají především pachatelé násilných činů nebo těžkých zločinů)
Kolik hodin a dní se mohl obhajovat a řečnit David Rath?
Proč není Andrej před soudem a ve vazbě?
Co p. Janoušek, kterého se zastává ústavní soud a odpykal si pouze část trestu?

Proč opilý ruský občan, který v Praze autem zabil mladou dívku na silvestra mohl odejít od soudu a Dvořák ne?

To vše je do očí bijící disproporce v dostupnosti spravedlivého jednání.

POSTŘEHY :

3 roky vězení je tedy výsledek za tisíce vyléčených lidí, 3 roky vězení je výsledek za zmírnění utrpení tisíců lidí, 3 roky vězení je trest za úspěch.
Tak vypadá v současné době česká justiční mafie, která chrání skutečné zločince, není schopna nebo ochotna přes veškeré důkazy odsoudit vrahy v politice, miliardové zloděje v politice, zkorumpované úředníky státní správy, neboť je stejně zkorumpovaná.

SHRNUTÍ:

Na základě tohoto nestandardního jednání jsme přesvědčeni, že soud s Dušanem Dvořákem neproběhl v souladu se zákonem.

Takto se u nás dnes trestá za pěstování neomamného konopí. Fraška s předem napsaným rozsudkem. Nepovolení svědci. Ignorování nadřazených právních předpisů i ústavy. I kdyby obsah THC byl 0,579% (kdyby byl změřen podle závazné normy EU a ne jen selektivně pouze z vrchních palic, vyšel by jistě pod 0,3%). Jde o jasný důkaz, že nešlo o tzv. marihuanu (ta má v průměru 20% THC). K čemu tam ti soudci sedí, když vůbec nerozumí této problematice? Jestli tohle projde, pak i každý pěstitel technického konopí se může obávat soudu a vězení. Kde to žijeme?

#cannabiswarisover #freedusan

ODVOLACÍ SOUD :

Proběhne 6.2.2020 od 9h u Krajského soudu v Brně.

8 thoughts on “„Konopný Jan Hus“ v poutech

 1. Jak mužem pomoct panu Dvořákovi je to tak sprosté a nespravedlivé co se mu stalo.Naš stat je v takovém morálním rozkladu a stydím se za to.Rohova

  1. O těchto zvěrstvech informujte, mluvte s přáteli. Dokud budou v médiích o konopí mluvit pouze jako o „nebezpečné droze marihuaně“ a nikdo nic nenamítne, nevyhrajeme. Můžete samozřejmě také Dušana podpořit finančně – na dovolání se nám podařilo sehnat špičkového právníka, který stojí nemalé peníze. Dále budeme pokračovat v kampani s cílem, aby se o tomto dozvědělo co nejvíce lidí. Dušan Dvořák dal vzniknout konopnému disentu a sedí za nás za všechny. Sedí za to, že chce konopí uvolnit. Sedí za to, že říká, že i neomamné konopí léčí. Sedí za to, že upozorňuje na hanebnou nedostupnost konopí pro pacienty, sedí za to, že mnohým pomohl. Musíme se ptát proč a koho svým rozsudkem soudy skutečně chrání? Nás před Dvořákovým neomamným konopím?!

  1. K Nejvyššímu soudu se bude podávat dovolání, aktuálně Dvořák ve výkonu trestu.

   1. Tad je zřejmé, že se pan dostal do hledáčku konopné loby, která nám chce prodávat kpnpi za ceny vyšší než jsou na černém trhu. Na soudkyni by měla být podána stížnost. S velkou pravděpodobností je uplatna, pro nic za nic by takto nepostupovala.

 2. Je jasný, že staré režimy neodešli. Jako u politických vězňů v komunismu.
  Nelze věřit ve spravedlnost a v ochranu občanů. Je z toho vidět neprofesionální úzkoprsý přístup soudů.
  Tudíš nelze věřit ani vládě.
  Můžou si s námi dělat co chtějí a taky to dělají. Není zde dovolání ničeho
  Jeden velký podvod.
  Narodíš se, dostaneš číslo za života odevzdáš někomu jinému životní energii, ani se pořádně nepobavíš, nevyžiješ kulturně, ani jinak, chcípneš a Tvoje číslo je odškrtnuto. TOŤ VŠE ŽIVOT V ČECHÁCH

 3. To je neslýchané.
  Opet jeden z komplotu proti konopi
  a proti pestitelum, kteri jsou na spravne a bohulibe ceste.
  Pevne verim, ze SPRAVEDLNOST ZVITEZI.
  DRZIM PALCE.
  Jitka

 4. To je neuvěřitelné co je to tu za dementní lidi a ještě s tytulama a bachaři?jak by smet kam jsme se to dostali

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *